Kilis Asfalt Serim

Kilis Asfalt Serim   ŞEMSGRUP ASFALT 19 Yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren ŞEMSGRUP  başarılı iş grafiği ile asfalt firmaları içerisinde nitelikli hizmetin öncülerinden biri haline gelmiştir.

Kilis Asfalt Serim

Kilis Asfalt Serim

Asfalt Nedir?

Rengi koyu kahverengiden siyaha kadar değişen, kuvvetli bağlayıcı özelliği olan, katı ? yarı katı veya sıvı durumda olabilen, doğal olarak bulunan veya ham petrolün rafinerilerde arıtılması ile elde edilen, hidrokarbonlardan oluşan bir maddedir. ? Yol Yapımı Nedir? Yol gövdesi, altyapı ve üstyapı olmak üzere iki kısımdan oluşur. Altyapı yarma ve dolgulardan oluşur. Üst yapı ise trafik yüklerini alt yapıya dağıtan tabakalı bir yapıdır.

Bir üstyapı yapılmadan önce altyapı, üstyapıya istenen bir destek sağlayacak şekilde şartnamelere uygun olarak hazırlanır. Üstyapının performansı taban zemininin fiziksel özelliklerini ve durumu ile doğrudan bağlantılıdır.

Yol üstyapısı, trafik yüklerinin ve doğal şartların etkisi altındadır. Trafik yükleri, taşıtların hareketleri sırasında çekme ve basınç gerilmeleri ile birlikte düşey basınç gerilmelerini oluşturur.

Yol Yapımı Sırasında Dikkat Edilen Hususlar

Üstyapılar, kullanılan malzemelerin niteliklerine göre esnek veya rijit olmak üzere iki ana kategoriye ayrılır. Taban zeminine, trafiğe, çevre şartlarına ve ekonomik faktörlere bağlı olarak en uygun üstyapı tipi seçilir.

Alt temel tabakası ise taban zemininin taşıma gücünü aşabilecek yüksek gerilmeleri ve tabanda oluşacak don etkisinin üstyapıya yansımasını önleyecek niteliklere sahip bulunmalıdır.

Asfalt Kullanım Yerleri Asfalt; yolların, hava alanlarının kaplanmasında, çatı izolasyonunda, su ile irtibatlı olan yapılarda su geçirmezlik sağlamada kullanılır. Asfaltın yapışkan özelliği de vardır. Akü imalatında, boya sanayiinde, su kanallarını kaplamada ve kil tuğlalarını yapıştırmada kullanılır.

Asfalt Üretimi Üretimi taş ocağında başlar, yerin 15 metre altında ağır iş makineleri ve patlayıcılar yardımı ile granit parçaları çıkarılır ve toplanır. Asfalt şantiyesi de taş ocağının hemen yanına kurulu olmalıdır. Çelik taş öğütme makineleri çeneleri yardımı ile dev granit taşlarını 20 cm?e kadar parçalarlar.

Taşları kırmaya yarayan makineler 3 çeşittir. Bunlar 20cm 15 cm ve 10cm ve altı olarak 3 çeşittir. Hangi yüzeye ne tür asfalt döşenecekse o tür taşlar petrol ürünü ile karışıma alınır. Genel olarak kum, kaya tozu(makinelerde kaya parçalamaları sonucu oluşur) 5-10 cm?lik mıcır ve 15-20 cm?lik mıcır karışıma girer. Bu malzemelerin yolun döşeneceği yere göre karışım oranları vardır. Taşlar ve kaya tozu karışımın %95’ini oluşturur. Taşlar, kaya tozu ve kum 1 dakikalık bir kurutma işlemine tabi tutulur ve nemden arındırılır.Nem asfalt yapıştırıcı içerisinde tutunmayı azaltmaktadır. Yapıştırıcı petrol ile titizlikle karıştırılan asfalt vakit kaybettirilmeden taşıyıcı kamyonlara yüklenir.

Asfalt yapımı hafif presli bir makine yardımı ile yola istenilen oranda ve şekilde dökülür, ardından ağır pres makineleri düzelteme ve yere oturtma işlemini yapar. Hava durumuna göre asfalt en fazla 1 saat içinde kurur. Gelişen teknolojiyle birlikte, artık dünyada sürüş konforu ve ulaşımın kesintisiz, kaliteli olabilmesi için geleneksel bitüm yerine çeşitli kimyasal katkılarla modifiye bitümlü asfaltlar kullanılarak asfalt çeşitlendirilmektedir.

Kilis Asfalt Serim

Kilis Asfalt Serim

Asfalt Çeşitleri

  • Bir tabaka bitümlü sathi kaplama
  • İki tabaka bitümlü sathi kaplama
  • Bitümlü temel tip sıcak asfalt
  • Bimder tipi sıcak asfalt
  • Aşınma tipi sıcak asfalt
  • Rodmiks malzemesi / yol tamir yama malzemesi

Bünyesinde barındırdığı ekipman ve personel kalitesiyle Türkiye’nin her yerinde iş yapabilme gücüne sahip olan ŞEMSGRUP ASFALT çalışmalarına profesyonel yaklaşımlar ışığında ilk günkü heyecandan hiç bir eksilme olmaksızın devam etmektedir.
ŞEMSGRUP Asfalt siz değerli müşterilerimize açık kapalı otopark, tenis kortları, yollar, carting pistleri kaliteli ve sağlam bir şekilde teslim etmenin huzuru içerisinde yoluna devam etmektedir.
KAPLAMA VE YAMA İŞLERİ
Zarar gören asfalt zeminlerinizde yama ve kaplama uygulaması yapmaktayız. Bu tip yerlerde işçilik çok önemli bir faktördür, Bizde deneyimli personellerimiz ile zarar gören veya hendek oluşan yerleri asfalt kesme makinemizle kabul görünen sınırlarından kesip kaldırıp ek yerlerine emülsiyon dökeriz ve asfaltlamasını yaparız.
ÖZEL SİTE YOLLARI
ŞEMSGRUP Asfalt, deneyimli kadrosu ile özel site ve yürüyüş yolları ve asfaltlaması yapmaktadır.

AÇIK OTOPARK
ŞEMSGRUP Asfalt, deneyimli kadrosu ile açık otopark asfaltları yapmaktadır.
KAPALI OTOPARK
ŞEMSGRUP Asfalt, deneyimli kadrosu ile kapalı otoparklarınızda asfaltlama yapabilmektedir.
Hepimizin bildiği gibi kapalı otoparklarda zemin için uygulanabilcek yöntemler sınırlıdır.
Bu hususta yüzey sertleştiricili beton uygulanırsa kullanımı boyunca toz yapmaktadır. Epoxy uygulaması düşünülürse buda çok maliyetli bir çözümdür. Asfalt serimi bir kapalı otopark için en uygun çözümdür çünkü,

Uzman ekip ve makineler ile yapılırsa uygulaması kolay temiz ve hızlı, Uzun ömürlü, Sağlam ve toz yapmaz, Fiyatı uygun.
ŞEMSGRUP asfalt altına imzasını attığı yüzlerce kapalı otopark ile edindiği tecrubeyle herzaman yanınızdadır.

BASKET SAHALARI
ŞEMSGRUP Asfalt, Her boyutta ve dizayn ’da basket sahalarınızın;
Asfaltlama, Boyama, Tel çit çekimi, Pota ve gerekli olan demirbaşların temini konusunda anahtar teslim hizmet vermektedir.
FABRİKA YOLLARI VE SAHASI
ŞEMSGRUP Asfalt, Fabrikanızın giriş çıkış yollarında, kapalı açık depolarınızda ağır vasıta araçlarınıza dayanabilecek şekilde alt yapısından başlayarak asfaltın son kot sınırına kadar sadece size özel programlanmış bir çalışma prensibi ile çözüm ortağınız olmaya hazırdır.

ATLETİZM PİSTLERİ
ŞEMSGRUP Asfalt, Atletizm pistleri konusunda alanında uzman nitelikli ekibi ile çözüm ortağınız olmaya hazırdır.
Geçen her yıl yenileri eklenen, arkamızda bıraktığımız eserlerimizi görebilirsiniz.
TENİS KORTLARI

Kilis Asfalt Serim

Kilis Asfalt Serim

ŞEMSGRUP Asfalt, Tenis Kortlarında istenilen düzeyde eğimli asfalt serimi yapabilmektedir. Aynı zamanda Tenis Kortlarının tüm kalemlerinde size çözüm olabiliriz. Sahadaki potalardan asfalt yüzeyin boyanmasına kadar anahtar teslim işçiliklerimiz için bir telefon kadar uzağınızdayız.
Yılardan beri asfalt yol yapımı uygulamaları ve çevre düzenleme sektöründe faaliyet göstermekte olan ŞEMSGRUP ASFALT İNŞAAT, modern ve estetik çalışmaları yakından takip ederek, müşteri memnuniyetini prensip olarak benimsemişve sektörde önemli bir yer edinmiştir.
ŞEMSGRUP ASFALT İNŞAAT, teknik ekipman, malzeme ve bunlar üzerindeki bilgi birikimlerini birleştirerek, en güzelini sunmayı, işinde uzmanlaşmış kadrolarıyla taahhütlerini zamanında ve hatasız olarak yerine getirerek, sektörün güvenini kazanmayı başarmıştır.
Hizmetlerimiz
• Asfalt Serim ve Uygulamaları
• Asfalt Satış
• Kışla Mücadele
Bugüne kadar Kamu ve Özel sektörde bir çok önemli projeye katılım gösteren firmamız, tecrübeli personeli ve geniş araç yelpazesi ile asfalt yol yapımı, kapalı otoparklar, spor sahaları, kaldırımlar ve site içi yollar gibi çalışmanın zor olduğu alanlarda da hassas imalat ile sizlerden gelecek her türlü altyapı ve üstyapı işlerinde yanınızda olmaktan mutluluk duymaktadır.

Menderes tekeli çileme ulaşım ve üretim yollarındaki faaliyetlerimiz Menderes tekeli çileme ulaşım ve üretim yollarındaki faaliyetlerimiz

Yol İnşaat - Yol Yapım

Yol İnşaat – Yol Yapım Yol İnşaat – Yol Yapım Şems Grup Olarak En Başarılı Ve Tecrübeli Olduğumuz Hizmetimiz, Yol İnşaatıdır. Bunun En büyük göstergesi yıllardır başarıyla tamamladığımız projelerimizdir. 1990 Yılından beri edindiğimiz tecrübüye 2012 yılında markalaştırarak ortaya çıkardığımız Şems Grup Markası İle bunu daha da ileriye götürüyoruz. Sorunsuz Yollar Şems Grup  Teslim aldığı projelerinin […]

Kilis Asfalt Serim

Kilis Asfalt Serim Kilis Asfalt Serim   ŞEMSGRUP ASFALT 19 Yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren ŞEMSGRUP  başarılı iş grafiği ile asfalt firmaları içerisinde nitelikli hizmetin öncülerinden biri haline gelmiştir. Asfalt Nedir? Rengi koyu kahverengiden siyaha kadar değişen, kuvvetli bağlayıcı özelliği olan, katı ? yarı katı veya sıvı durumda olabilen, doğal olarak bulunan veya ham petrolün rafinerilerde […]

Elazığ Asfalt Serim

Elazığ Asfalt Serim Elazığ Asfalt Serim  ŞEMSGRUP ASFALT 15 Yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren ŞEMSGRUP  başarılı iş grafiği ile asfalt firmaları içerisinde nitelikli hizmetin öncülerinden biri haline gelmiştir. Asfalt Nedir? Rengi koyu kahverengiden siyaha kadar değişen, kuvvetli bağlayıcı özelliği olan, katı ? yarı katı veya sıvı durumda olabilen, doğal olarak bulunan veya ham petrolün rafinerilerde […]